Karın ağrısına ne iyi gelir? Karın ağrısı nasıl geçer?

0

Karın ağrısı nasıl geçer?

Karın ağrısı neden olur? Karın ağrısı nasıl geçer? Karın ağrısına ne iyi gelir? Sorularının cevabı yazımızda

Karın ağrısı Genellikle tedavi gerektirmeyen bir rahatsızlıktır ve bazen kendiliğinden geçebilir. Üşütme, yediğiniz bir şeyin dokunması gibi durumlarda karın ağrısı rahatsızlığı ile baş başa kalabilirsiniz. Çok yaygın bir rahatsızlık olduğundan karın ağrısı nasıl geçer sorusu insanlar tarafından sık sık araştırılmaktadır. Peki, karın ağrısı rahatsızlığı nasıl geçer ve hafifletmek için karın ağrısına neler iyi gelmektedir? İlk olarak, karın ağrısı sebeplerinin neden olduğunu bilmelisiniz. Yazımızda, karın ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı ile beraber bu rahatsızlığa iyi gelen yiyecekler yer almaktadır. İşte, karın ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı…

Mide ağrısı kaburgalarınızın altından pelvisinize kadar duyulan bir rahatsızlıktır ve tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bu ağrıyı yaşayan çokça insan vardır. Karın ağrısı veya mide ağrısı olarak da bilinen bu ağrı karın, mide, karaciğer, pankreas, ince ve kalın bağırsak ve üreme organları da dahil birçok organı bölgesini de içinde barındırır. Karında büyük kan damarları da vardır. Bu sebeple mide ağrısı sebepleri, bu sağlık sorununun önlenmesinde önemli ölçüde rol oynar. Peki, kararlı bir şekilde yaşanan karın ağrısı nasıl geçer ve karın ağrısına neler iyi gelir? Karın ağrısının ciddi nedenleri apandisit ve hamilelik sıkıntıları içermektedir fakat genellikle altta yatan bu kadar önemli bir dert değildir. Aynı zamanda, çoğu karın ağrısı zararsızdır ve ameliyata gerek duymadan iyileşir.
İnsanların çoğu yalnızca mide ağrısı semptomlarından sıyrılmaya gerek duyar. Ara sıra karın sancısı durulabilir ve sebebi bilinmeyebilir ya da zamanla sebebi ortaya çıkabilir.

KARIN AĞRISI NEDENLERİ: KARIN AĞRISI NEDEN OLUR?

Kök ne olursa olsun– sabah bulantısı, kabızlık, mide alerjisi, gıda alerjileri, stres, gıda hassasiyeti veya sizi rahatsız edebilecek başka bir sebep- mideniz üzgün olduğunda, acı çekmemeyi ve hızlı durmasını istersiniz. Mide ağrısını hafifletmek için çok etkili bir yol olmamasına rağmen, yardımcı olabilecek üzgün bir mide için doğal ilaç ve bir avuç yiyecek bulunmaktadır.
Bu gıdaların hepsi ucuzdur ve bu öğelerin çoğunu mutfağınızda depolayıp kullanırsınız veya ihtiyacınız olan en kısa sürede bu teknikleri kolayca kullanabilirsiniz.

KARIN AĞRISINA NE İYİ GELİR?

Karın sancısını yatıştırmak için sıcak su torbası ya da ısıtma yastığı tercih edebilirsiniz.
Nane çayı veya papatya çayı gaz atımına yardım edebilir. Vücudunuzda yeterince su olması için su içmeniz gerekir bu nedenle bol bol su için.
Ayrıca karın ağrısını daha az olası hale getirmek için bir şeyler yapabilirsiniz. Şunlar size yardım edebilir:
Üç büyük öğün yemek yerine birkaç küçük öğün size daha yardımcı olacaktır aynı zamanda vücüdunuz her daim dinç kalabilecektir
Öğünleri yavaş yavaş yemeyi tercih edin ve bol bol çiğneyin
Sizi rahatsız etme ihtimali yüksek olan yiyeceklerden yemekten kaçının (örneğin baharatlı veya kızarmış yiyecekler)
Stresinizi azaltın. Bunun için meditasyon, egzersiz aynı zamanda yoga hareketlerini arttırın.

 

Su ile karıştırılmış elma sirkesi içmek.

Elma sirkesi (ACV) büyük nötrleştiricilerden biridir. Şekeri elmalardan bozulmasını engellemek için fermente ederek elde edilen sirke, alkaliniteyi çoğaltır ve sırayla bulantıyı azaltır. Ayrıca gaz ve şişkinliği azaltabilme yeteneği vardır ve mide ekşimesini azaltır.
Bir yemek kaşığı sirkeyi oda sıcaklığında su ile karıştırın. Ekşi tadı sevmezseniz, daha az su kullanabilirsiniz, burnunuzu tutun, böylece tat alamazsınız ve karışımı birkaç saniye içinde geri çekebilirsiniz. Ekşi tadını seviyorsanız, daha fazla su kullanıp boş zamanlarınızda yudumlayabilirsiniz.

Karın ağrısı için Aloe Vera Suyu

Aloe vera suyu asit hazımsızlığı, mide ekşimesi, kabızlık ve diğer mide problemlerine yardımcı olacaktır. İkincisine meydan okumadığınız sürece, suya katılmış aloe vera suyunu yarım bardak içmeyi deneyin ve vücudunuzun nasıl geri dönüş vereceğini gözlemleyin. Aloe vera suyu doğal bir müshil olduğu için, çok fazla içmek bağırsaklarınızı çalıştırır buda tuvalete daha fazla gitmenize sebep olabilir.

Zencefil veya Nane Çayı

Nane ve zencefil, mide ağrısı ile mücadele etmek için en iyi yiyeceklerden bazılarıdır ve sabah bulantısı, bulantı ve karın rahatsızlığı rahatsızlıkların önüne geçebilir. 500 gebe kadına ait altı farklı çalışma sonucunda, her gün 1 gram taze zencefil yemenin hamilelik sırasında bulantı ve kusmayı beş kat daha azaltmaya neden olduğu bilinmektedir. Araştırmacılar, nane baharatının sindirim sistemindeki kasları gevşettiğini ve rahatlattığını bu nedenle, özellikle karın ağrısına ve şişkinliğe neden olabilen kronik bağırsak bozukluğu olan irritabl bağırsak sendromu olan insanlarda, ishal ve karın ağrısına sebep olabilecek bağırsak kas spazmlarının kuvvetini azalttığını bulmuşlardır.

Karın ağrısı çoğu zaman tedavi gerektirmez ve kendiliğinden geçer. Üşütme, yediğiniz bir şeyin dokunması gibi durumlarda karın ağrısı ile karşılaşabilirsiniz. Çok yaygın bir rahatsızlık olduğu için karın ağrısı nasıl geçer sorusu vatandaşlar tarafından sık sık araştırılmaktadır. Peki, karın ağrısı nasıl geçer ve hafifletmek için karın ağrısına ne iyi gelir? Öncelikle, karın ağrısı nedenleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Haberimizde, karın ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı ile birlikte bu ağrıya iyi gelen yiyecekler yer almaktadır. İşte, karın ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtı…
Karın ağrısı kaburgalarınızın altından pelvisinize kadar hissedilen ağrıdır ve tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygındır. Karın ağrısı veya mide ağrısı olarak da bilinir. Karın, mide, karaciğer, pankreas, ince ve kalın bağırsak ve üreme organları dahil birçok organı bölgesinde barındırır. Karında büyük kan damarları da vardır. Bu nedenle karın ağrısı nedenleri, bu sağlık sorununun tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Peki, ısrarcı karın ağrısı nasıl geçer ve karın ağrısına ne iyi gelir? Karın ağrısının ciddi nedenleri apandisit ve hamilelik sorunlarını içermektedir ancak genelde altta yatan bu kadar ciddi bir sorun değildir. Bununla birlikte, çoğu karın ağrısı zararsızdır ve ameliyat olmadan gider.
Çoğu insan sadece karın ağrısı semptomlarından kurtulmaya ihtiyaç duyar. Bazen karın ağrısı durabilir ve nedeni asla bilinmeyebilir veya nedeni zamanla daha belirgin hale gelebilir.

 

Paylaş

Yorumlar