Kalori Yakmayı Sağlayan Çay Tarifi

0

Doğal antioksidan olan bu çayın, vücuda kalori yakmanın yanı sıra bir çok faydası bulunmaktadır. Özellikle dolaşım sistemine katkısı bulunmaktadır. Kan dolaşımı, göz sağlığı ve bağırsak sağlığı açısından da faydaları vardır. Vücudun bağışıklığını da artırdığı bilinmektedir.

Metabolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı İçecek Tarifi

Gerekli Malzemeler:

1 Tatlı Kaşığı Kurutulmuş Yaban Mersini

1 Yemek Kaşığı Civanperçemi

2 Su Bardağı Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Suyu küçük bir çaydanlık içine alarak kaynatınız. Kaynayan su üzerine yaban mersini ve civanperçemini ekleyiniz. 3-5 dakika kadar kaynatınız. Ocağın altını kapatıp çayı demlemeye bırakınız. Çay demlendikten sonra süzüp tüketiniz.

NOT: İhtiyaç duyduğunuzda istediğiniz zaman içebilirsiniz. Ancak günde en fazla 3 bardak tüketebilirsiniz. Sabah ve akşam tüketilmesi en ideal ölçüdür. Hazırlanan çayı hemen (taze olarak) tüketmeniz gereklidir. Kalan olursa içmeyiniz. Bekledikçe çaydaki etkin zararlı maddeler ortaya çıkabilir. Kullanacağınız zaman yeniden demleyiniz. Hamile kadınların doktor tavsiyesi alarak içmeleri önerilmektedir. Kalori yakıp yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken durumlar da vardır. Bunlar; Günlük tüketmeniz gereken suyu mutlaka içiniz. (Günlük ne kadar su tüketmeniz gerektiğini bilmiyorsanız uygulama içinde günlük ne kadar su tüketmenizi söyleyen hesaplama mevcuttur. İlgili bölüme girerek günlük suyunuzu hesaplayınız.) Günde 1 şişe doğal maden suyu tüketiniz. İçine limon suyu sıkarak tükettiğinizde daha hızlı kalori yakmanızı sağlar. Öğle yemeğinde çorba içmeyi ihmal etmeyiniz. Çorba içine 3-5 damla sirke ekleyiniz. Öğle ve akşam yemeklerinde salata tüketmeye özen gösteriniz. Abur cuburdan uzak durunuz. Kola, neskafe, meyve suyu…gibi paketli gıdaları en az 40 gün boyunca tüketmemeye özen gösteriniz. Stresten uzak durmaya çalışınız. Günden en az 1 saat yüyüyüş yapmayı ihmal etmeyiniz. Acıktığınız takdirde günde 1 elma tüketebilirsiniz.

Doğal antioksidan olan bu çayın, vücuda kalori yakmanın yanı sıra bir çok faydası bulunmaktadır. Özellikle dolaşım sistemine katkısı bulunmaktadır. Kan dolaşımı, göz sağlığı ve bağırsak sağlığı açısından da faydaları vardır. Vücudun bağışıklığını da artırdığı bilinmektedir. Diyet veya spor yapıyorsanız mutlaka zayıflama adına bitkisel bir çay tüketiyorsunuzdur. Sürekli aynı çayı içmekten sıkıldıysanız bu bitkisel çayı da deneyebilirsiniz. En kısa sürede istediğiniz güzelliğe ve sağlığa ulaşmanız dileğiyle!.

Paylaş

Yorumlar