İstihare Namazı İle İstihare Duası

0

Yatsı namazını kıldıktan sonra uyuyacağınız vakit iki rekat namaz kılınır. Namaz bittikten sonra istihare duası okunur.Abdestli olarak  kıbleye yüzü dönük yatılır.

 

İstihare Namazı Nasıl Kılınır?

Eğer  önemli bir işe başlamak isterse, örneğin ticaret, yolculuk yada evlilik söz konusu ise buna benzer bir işleriniz varsa Cenab-ı Haktan girişeceğiniz  o işin hayırlı olup olmayacağı konusunda bilgi edinmek için namaz kılıp dua yapılır.  Bu namaza ve duaya “Salat-ül İstihare” yada istihare namazı denilir.  Kılacağınız bu namaz ve dua dini yada
dünya ile ilgili herhangi bir iş olabilir. Bunu yapmanın sebebi belli bir işin başarılı olması için Cenab-ı Hak’tan yardım istemek.

Yatağa girmeden önce iki rekât  istihare namaz kılınır. Bu namazın  ilk rekatında Fatiha şerif ve  Kafirun
süresi okunur. ikinci rekatta ise Fatiha şerif ve  İhlas süresi okunur. Kade’de teşehhüd, salavat ve diğer
dualar okunduktan sonra  ve aşağıda yazılı olan dua okunur.

İstihare Duası Arapçası

İstihare Duası Türkçe Okunuşu

Allahümme inni estehiruke bi ilmike ve estakdiruke bi hıdretike ve es’elüke min fadlike’ı-azıym. Fe inneke takdiru ve lâ ekdiru ve ta’lemü ve ıâ a’lemü ve ente anâmü’l ğuyübi. Allâhümme in künte ta’lemü enne hâze’ı emra hayrun li fi dînî ve me’âşî ve âkıbeti emri ev kâle: âcli emri ve écelihi fakdürhü li ve yessirhü lî sümme bârik li fihi ve in künte ta’lemü enne hâze’l emra şerrun lî fî dînî ve me’âşî ve âkıbeti emri, âcili emri ve ecilihî fasrifhü anni faktur liye’l- hayra haysü kâne sümme raddinî bih.

Paylaş

Yorumlar