Hem sağlıklı hem kalıcı zayıflatan yoğurt ile hurma diyeti

0

Hurma diyeti hem göbek eriten hemde kilo verdiren bir diyettir. Bu diyet 7 günlük bir diyettir. 7 günden fazla yapmayınız. Tekrar başlamak isterseniz araya 1 hafta gibi bir süre koyunuz.

Gerekli Malzemeler:

3 Kase  Yoğurt

21 Tane Hurma

3-4 Litre Su

Hazırlanması Ve Uygulanması:

Her bir öğün (sabah-öğle-akşam) için 1 kase yoğurt kullanınız. 1 kase için 4 yemek kaşığı yoğurt yeterlidir. Her öğünde 7 şer tane hurma kullanınız. Hurmaları ortadan ikiye keserek çekirdeğini çıkarttınız ve hurmaları kullanmadan 1 gün önce suda bekletiniz. SABAH: 1 kase yoğurt + 7 tane hurma ÖĞLE: 1 kase yoğurt + 7 tane hurma AKŞAM: 1 kase yoğurt + 7 tane hurma

NOT: Hurma diyeti hem göbek eriten hemde kilo verdiren bir diyettir. Bu diyet 7 günlük bir diyettir. 7 günden fazla yapmayınız. Tekrar başlamak isterseniz araya 1 hafta gibi bir süre koyunuz. Elinizden geldiğinde süreyi tamamlamaya çalışınız. Kaçamaklar sakın yapmayınız. Metabolizma hızınıza göre 1 haftada 5 ile 7 kilo verebilrsiniz. Diyeti uygularken günlük içmeniz gereken su miktarını kesinlikle aksatmayınız. Suyu ılık-sıcak su olarak içerseniz etkisini daha fazla görürsünüz.Su haricinde sadece bitki çaylarından (yeşil çay, rezene, papatya, yasemin, beyaz çay) 2-3 fincan tüketebilrsiniz. Bu çayları kesinlikle şekersiz tüketiniz. Diyet boyunca günde en az 40-50 dakika boyunca tempolu yürüyüş yapınız. Hurma, lif oranı oldukça yüksek bir besindir. Bu sebeple kişiyi uzun süre tok tutabilir. Ayrıca kabızlık ve bağırsak problemi yaşayanlarda hazımsızlığı önlemesiyle harika bir besindir. Bu diyeti hamile olanlar ve şeker hastaları kullanmamalıdır.

Paylaş

Yorumlar