Hassas Ciltler İçin Cilt Sıkılaştıran Maske

0

Hassas cilt için maske tarifleri, hassas cilde sahip olan kişilerin arayıp bulamadığı maskelerdir. Bu nedenledir ki hassas cilt birçok cilt bakım maskesi ve cilt bakım ürününden etkilenerek kızarır, kurur ve bir nedeni olmaksızın yağlanır.

Hassas cilt için maske tarifine geçmeden önce hassas cildinize kullandığınız ürünlere karşı dikkat etmelisiniz ve cildinizi kurutacak, tahriş edecek sabunları yüzünüzden uzak tutmanız gerekir. Özellikle kokulu ve kimyasal barındıran sabunları kullanmamanızı tavsiye ederiz ve hatta “nemlendirici sabun” diye tanıtımı yapılan bazı sabunlar da cildinizde kızarıklığa ve kuruluğa neden olabilir.

Hassas Ciltler İçin Cilt Sıkılaştıran Maske

Hassas Ciltler İçin Cilt Sıkılaştıran Maske

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Yumurta
1 Yemek Kaşığı Bal

 Cilt Sıkılaştıran Maske

Cilt Sıkılaştıran Maske

Hazırlanması ve uygulanması:

Yumurtayı kırarak sarısını beyazından ayırınız. Maskemizde yumurtanın akı kullanılacaktır. Bu nedenle sarısını rafa kaldırınız.
Yumurta akını küçük cam bir kase içine alınız ve üzerine balı ekleyiniz. Yumurta akı ve balı tahta kaşık ile iyice karıştırınız.
Karışımı yüzünüzün her yerine parmak uçları ile masaj yaparak sürünüz. 30 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

Hassas Ciltler İçin

Hassas Ciltler İçin

NOT:

Hassas ciltlerde gözenek sıkılaştıran bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 2 kere uygulayınız.
Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce cildinizi sabunla iyice temizleyiniz.
Yumurtada bol miktarda protein bulunmaktadır. Bu protein cildi besler ve cildin canlı görünüme kavuşmasını sağlar. Yumurta akı birçok maskede kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının en önemli sebebi, cilt üzerinde gözenekleri küçültme, ciltte biriken fazla yağı alma, gözeneklerde birikmiş yağ ve kiri temizleme özelliğine sahip olmasıdır. Yumurta akı ile hazırlanmış olan maskeler düzenli kullanım gerektirir. Böylelikle siyah nokta, sivilce, akne… gibi cilt problemlerinin önüne geçer, cildin daha pürüzsüz görünüm elde etmesine katkı sağlar.

maske

maske

Gözeneklerde biriken fazla yağ, gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Böylece cildin nefes almasına engel olur ve cansız, mat, sivilce…gibi cilt problemleri kendini gösterir. Gözeneklerde biriken yağlar; küçük, beyaz ve siyah noktalara benzeyen yağ birikintilerine sebep olur. Yumurta akı, cildin temizlenmesine katkı sağlar ve cildi sıkılaştırır. Aynı zamanda cilt yüzeyinde biriken ölü hücrelerin atımına yardımcı olur.
Maskemizde kullanılan balın doğal olmasına özen gösteriniz. Bal, ciltteki her türlü problemleri giderir. Özellikle ciltte yeni hücre yapımına katkı yapar. Balın burdaki en önemli görevi budur. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan problemlerin önüne geçerek her zaman güzelliğiniz sırrı olur.

Paylaş

Yorumlar