Hassas Ciltler İçin Çilekli Nem Maskesi

0

Hassas Ciltler için Nem Maskesi

Gerekli Malzemeler:

3 Tane Çilek

1 Tane Yumurta

2 Yemek Kaşığı Yulaf

2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle yumurtayı bir kase içine kırarak sarısını beyazından ayırınız. Maskemizde yumurta sarısı kullanılacağından yumurtanın beyazını rafa kaldırabilirsiniz.

Çileği bir kase içine küçük küçük doğrayınız. Çatalla iyice eziniz.

Püre kıvamına gelen çileğin üzerine diğer malzemeleri ekleyip iyice karıştırınız.

Karışımı cildinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürünüz.

30 dakika  bekleyiniz.

Yüzünüzü bolca ılık su ile yıkayınız.

Havlu ile kurulayınız.

NOT:

Hassas ciltlere çok iyi gelen bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.Cildinizin neme doymasını sağlayan bu yöntem ile aynı zamanda göz çevresinde bulunan kırışıklıklara da çok iyi gelmektedir.

Maskedeki yulafı dilerseniz robotta ya da havanda döverek un haline getirerekte kullanabilirsiniz. Dilerseniz tüm malzemeleri çatalla ezmek ve karıştırmak yerine robotta da uygulama yapabilirsiniz.

Çileğin cilt üzerinde birçok faydaları bulunmaktadır. Bilimsel olarak çilek, antioksidan içeği oldukça yüksek bir meyvedir. Bu sebeple, alfa-hidroksilik asit açısından zengin içeriği ile ciltte bulunan ölü derilerin atımına yardımcı olur ve kalojen üretimi destekleyerek yaşlanma karşıtı özellik gösterir. Ayrıca omega-3 yağ asiti sayesinde ciltte bulunan lekelerde, renk tonunun açılmasına katkı sağlar. Çilek ile yapılan cilt maskeleri cildi; sivilce, siyah nokta ve cilt lekesi gibi problemlerden korur. Ciltte sivilce var ise bunların da kısa sürede kurumasını sağlar.

Bu maskeyi uygulamadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu çileğe karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Hazırladığınız karışımı öncelikle elinizin üzerinde deneyiniz. Herhangi bir yanma, kaşınma ve kızarma olmuyorsa kullanabilirsiniz. Alerjiniz var ise maskeyi uygulamayınız.

Yağlı Ciltler İçin Mükemmel Arındırıcı Maske

Yağlı Ciltler İçin Mükemmel Arındırıcı Maske

Paylaş

Yorumlar