Göz Altı Torbaları İçin Kahve Maskesi

0

Göz altı torbaları için evde yapılan maske, göz altı şişliklerine maske, göz altı torbalarına patates, göz altı torbaları nasıl geçer bitkisel, Göz Altı Torbaları İçin Kahve Maskesi

Gerekli Malzemeler:

1 Çay Kaşığı Kahve

1 Çay Kaşığı Badem Yağı

Yarım Patates

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle patatesin kabuğu soyunuz ve sudan geçiriniz. Patatesi rendeleyiniz. Rendelenmiş patates, kahve ve badem yağını küçük bir kase içinde bir araya getirerek iyice karıştırınız. 30 dakika buzdolabında bekletiniz. (İsteğe bağlıdır, dilerseniz bekletmeyebilirsiniz. Ancak daha hızlı çözüm sunması açısından bu basamağın yapılmasını önermekteyiz) Tülbent gibi ince delikleri olan (gazlı bez) küçük bir bezi ikiye bölünüz.(Göz altlarına konulacak şekilde) Hazırladığımız karışımı tülbentin arasına yerleştiriniz. Göz altlarına gelebilecek şekilde tülbenti yerleştiriniz. 15 dakika bekleyiniz. Ilık su ile durulayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Göz altı torbalarının ve şişliklerinin oluşmasının birçok sebebi olabilir. Yorgunluk, uykusuzluk, yaşlanma, kuru cilt, stres, su tüketimi azlığı, fazla güneşe maruz kalma… gibi nedenlerdir. Cilt üzerinde kötü bir görüntüye neden olan bu şişlikten kurtulmak için düzenli olarak haftada 2-3 kere göz altlarına uygulayınız. Zamanla göz altındaki bulunan şişlikler yok olacaktır. İlk kullanım ile hemen etkisini gösterecek olan bu maske ile göz altındaki problemlere veda edebilirsiniz. Göz altındaki şişliklerle beraber morlukları ve koyu halkaları da yok edecektir.

Paylaş

Yorumlar