Göz Altı Morluklarına Karşı Maydanoz Maskesi

0

Göz altı torbalarının olduğu bölgedeki morlukları gideren bu maskeyi düzenli olarak haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Göz altı morlukları, kişilerin yaşam kalitesini düşürmektedir. Çünkü yaşam boyunca kötü beslenme alışkanlıkları, stres, uykusuzluk, alerjik etkiler, genetik faktörler, zararlı güneş ışınları… gibi bir çok faktörler göz altlarında morluk oluşmasına neden olmaktadır.

 

Gerekli Malzemeler:

2 Yemek Kaşığı Maydanoz Yaprağı

Orta Boy Patates

2 Tane Gazlı Bez

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle patatesin kabuğu soyunuz ve yıkayınız. Patatesi ikiye bölünüz. Maskede patatesin yarısı kullanılacaktır. Diğer yarım patatesi rafa kaldırınız.

Yarım olan patatesi rendeleyiniz. Maydanozu yıkayınız ve saplarından ayırınız.( Maydanoz yaprakları büyükse bıçak yardımı ile daha küçük parçalara getiriniz.)

Maydanoz yapraklarını patates rendesinin içine koyup iyice karıştırınız. 30-45 dakika buz dolabına koyup maskeyi soğutunuz. Hazırlanan karışımı gazlı bir bez içine yerleştiriniz. Gazlı bezi göz altı torbalarının olduğu bölgeye yerleştiriniz. 10-30 dakika arasında bekleyiniz. Bolca soğuk su ile cildinizi yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Göz altı torbalarının olduğu bölgedeki morlukları gideren bu maskeyi düzenli olarak haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Göz altı morlukları, kişilerin yaşam kalitesini düşürmektedir. Çünkü yaşam boyunca kötü beslenme alışkanlıkları, stres, uykusuzluk, alerjik etkiler, genetik faktörler, zararlı güneş ışınları… gibi bir çok faktörler göz altlarında morluk oluşmasına neden olmaktadır. Genetik ve bazı özel hastalıkların dışında bitkisel ürünler kullanarak göz altı morluklarından kolayca kurtulabilirsiniz. Göz altı morlukları, kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir ve estetik olmayan bir biçimde güzelliğinize gölge düşürür. Güzelliğine önem verenler için hazırladığımız, çözüm odaklı bu maskeyi mutlaka deneyin! Çünkü maske içeriği göz altı morluklarını geçiren C ve K vitamini deposudur. Gazlı bezi eczanelerden temin edebilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar