Göz Altı Kırışıklıkları İçin Avokado Yağı Maskesi

0

Göz çevresindeki kırışıklıkları geçiren en iyi nemlendiricilerden bir tanesi de avokado yağıdır. Avokado yağının içeriğinde yoğun olarak E vitamini bulunmaktadır. E vitamini, ciltte hücre yenilenmesine destek vererek ince çizgilerin yok olmasını sağlar veya erken yaşlarda uygulanıp alışkanlık haline getirilirse göz çevresinde bulunan kırışıklıkların oluşumu gecikmiş olur.

Gerekli Malzemeler:

5 Damla Avokado Yağı

Pamuk

Hazırlanması ve uygulanması:

Pamuk üzerine avokado yağını damlatınız. Pamuğu göz çevresindeki kırışıklık olan bölgelere uygulayınız. 30 dakika bekleyiniz. Soğuk su ile cildinizi temizleyiniz. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Göz altında ve çevresinde bulunan ince kırışıklıklara iyi gelen bu yöntemi haftada 2 kere düzenli olarak uygulayınız. Avokado yağını, haftada 2 kereden fazla kesinlikle kullanmayınız. Cildinize belirtilen ölçüden fazlada sürmeyiniz. Çünkü bu bitkisel yağın fazla kullanımı, hassas ciltlerde bezeye ya da şişkinliğe neden olabilir. Kullandığınız zaman dikkatli ve özenli olursanız maskenin verimini daha iyi almış olursunuz. Göz çevresinde, hiç yağ bezi yoktur. Bu sebeple göz çevresinde doğal yağlanma olmamaktadır. Yine bu yüzden göz çevresinin, kendi kendini nemlendirme özelliği bulunmamaktadır. Cildin hangi bölgesi olursa olsun, nemli olmayan yerler daha hızlı kırışmaya meyillidir. Bu sebeple göz çevresine bakım yaparken iyi bir nemlendirici kullanmanız gereklidir. Göz çevresine bakım yaparken nemlendirici olarak bitkisel yağlardan faydalanabiliriz. Göz çevresindeki kırışıklıkları geçiren en iyi nemlendiricilerden bir tanesi de avokado yağıdır. Avokado yağının içeriğinde yoğun olarak E vitamini bulunmaktadır. E vitamini, ciltte hücre yenilenmesine destek vererek ince çizgilerin yok olmasını sağlar veya erken yaşlarda uygulanıp alışkanlık haline getirilirse göz çevresinde bulunan kırışıklıkların oluşumu gecikmiş olur. Avokado yağını, büyük botanik marketlerde, kozmetik mağazalarında veya aktarlarda kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar