Göbek Yağlarını Eriten Lahana Kürü

0

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmanızı sağlayacak hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz bir tarif göbeğinizde oluşan ve sizi oldukça rahatsız eden yağları artık görmek istemiyorsunuz. O çıkıntıdan şikayetçisiniz ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmayı istiyorsunuz işte göbek  bölgesindeki yağlardan kurtulmanızı sağlayacak tarif.

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Limon
2 Tane Lahana Yaprağı
20 Dal Maydanoz
3 Su Bardağı Arıtılmış Su

Göbek Yağlarını Eriten Lahana Kürü

Göbek Yağlarını Eriten Lahana Kürü

Hazırlanması ve uygulanması:

Suyu küçük bir tencere içine koyunuz ve ocağın altını yakarak ısıtmaya başlayınız. Lahana yapraklarını yıkayınız ve tencereye sığacak şekilde ellerinizle küçük parçalara ayırınız. Maydanozu iyice yıkayınız ve ellerinizle bir kaç parçaya bölünüz.
Su kaynadıktan sonra içine önce lahanaları atınız. 5 dakika kaynatma işlemine devam ediniz. Tencere içine sonra maydanozları ekleyiniz. Maydanoz saplarını da suya ilave ediniz. Çöpe atmayınız. 5 dakika kaynama işlemine devam ediniz.
Süre sonunda ocağın altını kapatınız. Karışımı soğumaya bırakınız.
Karışımı süzünüz. Hazırladığımız karışımın içine limonun hepsini sıkınız. Kürümüz hazırdır ve bu kürü tüketiniz.
NOT:

Hazırladığımız bu kürü, 1 gün için ikiye bölünüz. Yarısını öğleden önce yarısını öğleden sonra tüketiniz. 21 gün kullanınız. 1 hafta ara veriniz. Kürü ılık tüketiniz. Hazırlanan bu kürü aç veya tok karnına içebilirsiniz. Yemeklerden 1 saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra içmelisiniz. Hergün taze olarak yapılıp içilmelidir.  Çok fazla yapılıp ertesi günler için buzdolabında saklanmamalıdır. Lahana ve maydanozu kesme işlemi yaparken bıçak kullanmayınız. Lahanaları kullanırken en dıştaki koyu yeşil yaprakları kullanınız.  Troid rahatsızlıkları olanlar bu kürü uygulamamalıdır.  Lahanada bol miktarda B12 vitamini bulunmaktadır. Bunun yanında A, C, E, K gibi vitaminleri de barındırmaktadır. Ayrıca lahananın içinde bol miktarda kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum, fosfor, demir, çinko, manganez gibi minerallerde barınmaktadır. Zengin içeriği ile lahana mutlaka tüketilmesi gereken gıdalardan bir tanesidir. Lahana kürünün vücut açısından bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlar;

Vücutta terlemeyi artırarak kilo vermenize yardımcı olur.

Toksin atıcıdır. Vücutta bulunan ağır metallerin atılmasına yardımcı olur.

Vücudun pürüzsüz olmasını sağlar.

Akciğer, kolon ve mide kanserini yavaşlatır.

Kolestrolü düşürür.

Bacaklarda romatizma sorunlarını giderir.

Sindirim sistemini rahatlatır. Bağırsakların düzenli olarak işlev görmesine yardımcı olur.

Selülitleri giderir.

Kan şekerinin düzenlenmesinde etkilidir.

Paylaş

Yorumlar