Evde siyah nokta temizleme! Kesin çözüm doğal siyah nokta maskesi

0

Siyah noktaları yok eden ve gözenekleri küçülten bu uygulamayı hergün cildinize yapabilirsiniz. Cildinizde hassaslık var ise uygulama sıklığını 2-3 günde bir olmak üzere uygulayabilirsiniz. Cildinde hassasiyet gösterenler, limon suyunu su ile seyreltebilirler.

Siyah Nokta Sorununa Güne Limon Suyu İle Başlayın

Malzemeler:

1 Yemek Kaşığı Limon Suyu

Pamuk

Hazırlanması ve uygulanması:

Sabah uyandığınızda ilk olarak yüzünüzü yıkayıp kurulayınız. Ardından pamuğu limon suyuna batırıp yüzünüzü siliniz. 20-30 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Siyah noktaları yok eden ve gözenekleri küçülten bu uygulamayı hergün cildinize yapabilirsiniz. Cildinizde hassaslık var ise uygulama sıklığını 2-3 günde bir olmak üzere uygulayabilirsiniz. Cildinde hassasiyet gösterenler, limon suyunu su ile seyreltebilirler. Limon suyunu her seferinde taze olarak elde etmeniz daha çok fayda sağlamaktadır. Yani hazır veya dolapta beklemiş limon suyu ile uygulama yapmayınız. Limon suyunu daha fazla kuvvetlendirmek isterseniz de çay kaşığının ucu ile toz tarçın ekleyebilirsiniz. Tarçın ciltte biraz yakıcı özelliğe sahiptir. Maskeyi cildinize uygulamadan önce elinizin bilek bölgesinde deneyiniz. Cildinizde herhangi bir kaşınma, yanma, kızarma belirtisi çok fazla ise kesinlikle yüzünüze uygulamayınız. Cildiniz aşırı kuru ise 1 tatlı kaşığı süt ekleyerek uygulamayı aynı şekilde yapabilirsiniz. Limonda bol miktarda C vitamini bulunmaktadır. Vitaminler, canlı yapıda yeni hücre oluşumlarını desteklemektedir. Cildiniz eskisinden daha canlı ve parlak olacaktır. Ayrıca asit içeriği ile siyah noktaların bıraktığı kir ve pislikten cildiniz arınacaktır. Antibakteriyel özelliği ile yeni oluşabilecek sivilce ve siyah nokta oluşumlarına izin vermez. Böylelikle gözeneklerin zamanla kapanmasına yardımcı olacaktır. Yine cildin beyazlamasına ve lekelerin cilt üzerinden kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Çünkü limondaki sitrik asit, cilt üzerindeki pigmentasyona neden olan etmenler üzerinde etkilidir.

Paylaş

Yorumlar