Evde Ballı El Losyonu Yapımı

0

Kuruyan eller, özellikle kış günlerinde hem kadınların hem de erkeklerin büyük sorunlarından biridir ellerinizi yumuşatacak, güzel kokularıyla da sizi hoş tutacak  işte kuruyan eller için ev yapımı losyon…

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Yumurta

1 Yemek Kaşığı Bal

1 Çay Kaşığı Yulaf Unu

Hazırlanması ve uygulanması:

Yumurtayı cam bir kase içine kırarak sarısını beyazından ayırınız. Maskemizde yumurtanın sarısı kullanılacaktır. Yumurtanın beyazını rafa kaldırabilirsiniz. Yumurta sarısının üzerine diğer malzemeleri ekleyip iyice karıştırınız. Karışımı ellerinize iyice yediriniz. Eldiven giyiniz. Bu uygulamayı geceden yapınız. Bekleme süresi sabaha kadardır. Sabah kalktığınızda ellerinizi ılık su ile yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Ellerin yumuşamasına ve canlı görünmesine yardımcı olan bu uygulamayı ayda 2-4 kere düzenli aralıklarla yapabilirsiniz. Cilt için gerekli olan besinleri sağlayan bu maskede bal, hücrelerin oluşumuna katkı sağlayarak yaşlılık belirtilerini geciktirir. Ölü hücrelerin atımına yardımcı olur ve peeling etkisi yaratır. Yulaf ununun beyazlatıcı etkisi ile cildin kendi renk pigmantasyonunun ortaya çıkmasını sağlar. Hazırlanan karışım harika mucizeler yaratır. Ayrıca ellerdeki derinin incelmesini engeller. Hazırlanan karışımı yapacağınız zaman her seferinde taze olarak uygulayınız. Yulaf ununu robotta çekerekte elde edebilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar