Domates Suyu İle Toksinleri Atma

0

Günümüzde sıkça kullanılan detoks her meyve ve sebzeden yapılmaktadır  ve toksinleri atmak için kullanılan bir yöntemdir. Özellikle mevsim geçişlerinde baş gösteren yorgunluk hissi aslında birikimlerin patlak vermesidir. İşte bu üç önemli organı temizlemek mükemmel değişimin anahtarı.

Gerekli Malzemeler:

Domates

200 ml Arıtılmış Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Domatesi yıkayınız ve robot veya blender yardımı ile suyunu çıkartınınız. Dometes ile suyu karıştırınız. Hazırlanan bu karışımı her öğün için yeniden hazırlamanız gereklidir ve öğünlerden önce tüketimi şu şekilde olmalıdır: Kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına tüketilmelidir. Öğle yemeğinden 20 dakika önce tüketilmelidir. Akşam yemeğinden 20 dakika önce tüketilmelidir.

NOT: Günde 3 öğün olarak tüketilecek olan bu detoks tarifini haftada 1 kere uygulayınız. Detoks yaptığınız zaman toksinler vücuttan atılır ve daha sağlıklı olmak adına beslenmenize dikkat ediniz. Domatesin kabuklarını soymayınız. Domates, içeriğindeki vitamin, mineral, yağ asitleri ve lif gibi besinlerle ile harika bir antioksidandır. Mevsiminde ve hormonsuz olarak tüketildiğinde iltihap oluşumunun önüne geçen domatesin içerdiği beta karoten, likopen, folik asit, bol miktarda bulunan A ve C vitamini detoks etkisi yaratıyor. Günlük diyet listenize ekleyebileceğiniz bir tarif olan domates suyu, dengeli olarak kilonun korunmasına yardımcı olur. Domatesin sağlığımız açısından da bir çok faydası bulunmaktadır. Bunlar; Uzun süre tokluk hissi verir. Kilo vermeye yardımcı olur. İçeriğinde düşük miktarda sodyum ve yüksek miktarda lif içermesi buna yardımcı olur. Kalp sağlığını korur. Damar tıkanıklığının önüne geçer. Kemikleri güçlendirir. Enerji verir. İçeriğinde güçlü antioksidanlar barındırır ve serbest radikallerin etkilerinden kaynaklanan iç ve dış yaşlanmaya karşı sizi koruma görevi üstlenir. Yüksek kan basıncını azaltır. Sindirimin kolay olmasını sağlar. Safra taşlarının oluşumuna engel olur. Karaciğeri korur ve karaciğerin fonsiyonlarını engelleyen sorunları ortadan kaldırır. Karaciğerin fonksiyonlarını geliştirir. İçeriğinde bulunan likopen sayesinde bazı kanser türlerini önleyici özellik gösterir. (prostat kanseri…gibi) Trigliserit ve kolestrolü olanlar için düzenleyici görev yapar. Cilt problemlerini engeller.

Domates suyundan maksimum derecede faydalanmak için organik olarak elde ediniz.

Paylaş

Yorumlar