Domates İle Göz Altı Morluklarına Çözüm

0

Göz altı morluklarınız rahatsız edici boyutta ise ve evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bu maskeyi her gün, günde 2 kez 1 hafta boyunca yapınız. Domatesin içeriğindeki C-vitamini, Vitamin A, sülfür, fosfor, kalsiyum likopen gibi besleyici maddeler sayesinde morluklardan kurtulabilirsiniz.

Göz altı morluklarına ne iyi gelir doğal yöntemler

Gerekli Malzemeler:

5 Tatlı Kaşığı Domates Suyu

5 Tatlı Kaşığı Limon Suyu

Pamuk

Hazırlanması ve Uygulanması:

Domatesi havanda ezerek yeterli miktarda suyunu çıkartınız. Domates suyunu küçük bir kase içine alınız. Domates suyunun üzerine limon suyunu ekleyiniz. İki malzemeyi iyice karıştırınız. Pamuğu karışıma batırarak göz altınıza kompres olarak uygulayınız. 15-20 dakika arası bekleyiniz. Bolca soğuk su ile göz çevrenizi yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Göz altı morluklarınız rahatsız edici boyutta ise ve evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bu maskeyi her gün, günde 2 kez 1 hafta boyunca yapınız. Domatesin içeriğindeki C-vitamini, Vitamin A, sülfür, fosfor, kalsiyum likopen gibi besleyici maddeler sayesinde morluklardan kurtulabilirsiniz Göz çevresinde oluşan morlukların sebepleri farklı olabilir; Alerjiler Atopik ekzema Kalıtsal nedenler ( bazı ailelerde göz çevresinde kalıtsal geçişli koyuluklar olabiliyor) Renk düzensizlikleri ( En sık koyu tenli kişilerde görülen bir sorundur) Göz çevresinin güneşle koyulaşması Derinin yaşlanma ile birlikte incelmesi ve deri altı yağ katmanında incelme yada yer değiştirmeye bağlı farklı gölgelenmeler sıralanabilir. 4.Göz çevresi koyulukları oluşmaması için alınması gereken önlemlerin başında bazı önerilerimiz olacak; Uykunuzu çok iyi alınız.Amaç çok uyumak değil derin uyku alabilmektir. Yeterince su içmeyi ihmal etmeyiniz. Kahve,sigara gibi alışkanlıklarınız varsa en aza indirmeyi hedefleyiniz. Tuzlu yemek yiyorsanız azaltınız. Diyet içecekler tüketmeyiniz. Uyurken başınızın altına 2 yastık birden kullanınız. Gözlerinizi güneşten koruyunuz.Güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmeyiniz.

Paylaş

Yorumlar