Diş Hassasiyetine Karşı Hindistan Cevizi Yağı

0

Gülümsediğiniz de dişlerinizin daha beyaz gözükmesini istiyorsanız hindistan cevizi yağını, ağız bakım ritüelinizin arasına ekleyebilirsiniz ve ayrıca hindistan cevizi yağı, beyazlatmaya yarayan ve kimyasallardan oluşan diğer ürünlere göre dişlerinizin hassasiyetini arttırmaz. Ayrıca plak oluşumunu engellediği gibi diş eti sağlığınızı da korur.

Gerekli Malzemeler:

1 Yemek Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı

Hazırlanması ve uygulanması:

Belirtilen miktarda hindistan cevizi yağını ağız içine alınarak 2-3 dakika boyunca gargara yapınız. Hindistan cevizi yağının diş araları da dahil olmak üzere ağız boşluğunda her yere değmesine özen gösteriniz. Gargaradan sonra tükürünüz. Bolca ılık su ile ağız içini yeniden gargara yapınız ve tükürünüz. Gargaranın ardından dişlerinizi hafifçe fırçalayınız. ( Ağız içi, toksinlerden arındığı için daha da hassas hale gelir. Hafif şekilde fırçalamak önerilir.)

NOT: Ağızdaki bakterileri yok eden bu yöntemi, mümkün olduğu sürece her sabah uygulayınız. Düzenli kullanım oldukça önemlidir. Hindistan cevizi yağı, içeriğindeki antibakteriyel özellik ile diş hassasiyeti yaşayanlar için ağız bakımı açısından oldukça önemlidir. Diş hassasiyetinin yanı sıra diş eti hastalığına, diş çürümelerine ve kötü nefes kokusu problemleri yaşayanlarda bakterileri öldürdüğü görülmüştür. Ayrıca hindistan cevizi yağı, dişlerde plaka oluşumunu önler. Parlak, beyaz dişler için en basit ve en doğal bir reçetedir. Hindistan cevizi yağını yutmayınız. Yağ, ağızdaki patojenleri, tükürük yardımı ile bir araya getirecektir. Yutulduğu takdirde, bir arada olan bakteri ya da virüsler, midenize gider. Bu konuda dikkatli olunuz.0 Hindistan cevizi yağı oda koşullarında katı haldedir. Bu sebeple gargara yaparken dilerseniz benmari usulü eritip de kullanabilirsiniz. Çok ince bir yağdır. Sıcak havalarda kendiliğinden de eriyebilir.

Paylaş

Yorumlar