Diş Eti Çekilmesini Önlemek İçin Hindistan Cevizi Yağı

0

Hindistan cevizi yağı, diş tedavisinde sıklıkla kullanılan ve diş doktorları tarafından önerilen bir yağdır. Çünkü bu yağ, diş etlerini temizler, dişlerin yapısını güçlendirir ve enfeksiyon riskini azaltır.

Diş fırçasına birkaç damla hindistan cevizi yağını damlatınız. Dişlerinizi 2 dakika kadar fırçalayınız. Bolca ılık su ile ağız içini yıkayınız.

NOT: Hindistan cevizi yağı, diş tedavisinde sıklıkla kullanılan ve diş doktorları tarafından önerilen bir yağdır. Çünkü bu yağ, diş etlerini temizler, dişlerin yapısını güçlendirir ve enfeksiyon riskini azaltır. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanınız. Bu yöntem diş eti kanamalarını ve diş eti çekilmelerini durdurmaktadır. Ayrıca hindistan cevizi yağı, dişlerin üzerindeki plakları yok eder ve zamanla dişlerin beyazlamasına da yardımcıdır. Yeteli miktarda yapılmayan diş bakımı zamanla diş eti hastalıklarına yani diş eti çekilmelerine neden olmaktadır. Çekilen diş etleri de dişlerinizi daha korumasız hale getirirken diş çürüğü oluşumları da hızlı bir boyut kazanır. Diş etlerinin çekilmelerinin altında birçok problem yatmaktadır. Ancak bu durumu tetikleyen en önemli faktörlerden bazıları dişleri sert fırçalama ve sigara kullanımıdır. Bununla birlikte yerine oturmayan protezler, genetik ve yaşında diş eti çekilmelerinde payları vardır. Kaybolan diş eti dokusunu geri getirmeniz mümkün değildir. Ancak bu durumu durdurabilirsiniz. heartEvinizde elinizin altında bulunması gereken hindistan cevizi yağı, mucizevi etkiler yaratan bir yağdır. Birçok maske tariflerimizde de bulunmaktadır. Bu sebeple evinizden eksik etmeyiniz.

Paylaş

Yorumlar