Ciltteki Lekeler İçin E Vitamini Maskesi

0

Cilt lekelerinin (güneş hasarı, sivilce izleri) görünümü azaltmada etkili olan bu yöntemi hergün kullanmayınız. Haftada 1-2 kere kullanmanız yeterli olacaktır.

 

Gerekli Malzemeler:

3 Tane E Vitamini Kapsülü

3 Yemek Kaşığı Saf Zeytinyağı

Hazırlanması ve uygulanması:

Eczaneden temin ettiğiniz E vitamini kapsüllerini iğne ile delerek içini boş cam bir kase içine boşatınız. E vitaminin üzerine zeytinyağı ekleyip tahta kaşık ile iyice karıştırınız. Karışımı cildinize parmak uçlarınız ile 15 dakika kadar masaj yaparak sürünüz. 8-10 saat sonra cildinizi yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Cilt lekelerinin (güneş hasarı, sivilce izleri) görünümü azaltmada etkili olan bu yöntemi hergün kullanmayınız. Haftada 1-2 kere kullanmanız yeterli olacaktır.Maskeyi sabunla yıkanmış, temiz bir cilde uygulayınız. Maskeyi gece uyumadan önce uygulayıp sabah yıkamanızı önermekteyiz. Maske; cildi nemlendirir ve canlandırır. Maskeyi cildinize uygularken masaj yapmak oldukça önemlidir. Yüzde bulunan kaslar harekete geçirilerek kan dolaşımının artması sağlanır ve böylelikle daha sağlıklı bir cilt elde etmenize yardımcıdır. Hazırladığımız bu maske düzenli kullanıldığında kırışıklık oluşumunu geciktirmektedir. Genç kalmak isteyenlere iksir gibi bir maskedir. Çünkü E vitamini, cildin elastikiyetini korumakla görevli olan lif benzeri bir protein olan kollajen üretimini artırır. Böylelikle yaşlanmanın belirtileri olan ince çizgiler ve kırışıklık oluşumunu geciktirir veya azaltır.

Paylaş

Yorumlar