Ciltte Oluşan Pişikler İçin Ozon Yağı Kullanımı

0

Pişik olan bölgeye ozon yağını sürünüz. Yıkamanıza gerek yoktur.

NOT: Pişik geçene kadar günde 2 kere uygulama yapınız. Ozon yağının cilt sorunlarını geçirmede bir çok faydaları bulunmaktadır. Bu faydalardan bir tanesi de pişikler üzerinde etkisidir.

Pişikleri kısa sürede iyileştirir. Özellikle sıcak havaların kendini hissettirdiği bu günlerde bacak aralarında, kollarda ve koltuk altlarında pişiklere rastlamak mümkündür. Elinizin altında bulunması gereken önemli yağlardan bir tanesidir.

Pişik oluşumlarını önlemek için ozon yağı hücre yenileyici özelliği ile etki eder. Yaşamın kaynağı oksijendir. Ozon yağı da oksiyenin yoğunlaştırılarak elde edilmiş halidir. Ozon yağını da hapseden en iyi yağ, zeytinyağıdır. Satın aldığınız ozon yağının zeytinyağlı olmasına dikkat ediniz.

Bebeklerde pişik problemi söz konusu ise, banyo yaptırdığınız suyun içine 2-3 damla ozon yağı damlatmanız yeterli olacaktır. Ozonlanan zeytinyağı pişik tedavisinde bebeğiniz için hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca “tamamlayıcı tıp uygulamaları” arasında bulunmaktadır. Bebeğinizin cildinde pişik var ise bu uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar