Cilt Sarkmalarına Karşı Salatalık Suyu Maskesi

0

Yanak ve yüz sarkmaları ileriki yaşlarda, özellikle 35 yaşından sonra kadınların korkulu rüyası haline gelmektedir. Yaşlanma ile birlikte ciltte kalojen doku azalır ve bunun sonucunda ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Evde kolaylıkla yapılabilen maskeler ile bu sorunları geciktirebilirsiniz. Geciktirebilirsiniz, çünkü herşeyin bir ömrü vardır.

KIRIŞIKLIK VE YÜZ SARKMASINI GEÇİREN DOĞAL MASKE

Salatalığı yıkayınız.

Bir kaç parçaya bölerek blenderden geçiriniz.

Salatalığın suyunu elde etmek için blenderden geçirilen salatalığı süzünüz.

Salatalık suyunu cildinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürünüz.

30 dakika bekleyiniz.

Bolca soğuk su ile cildinizi durulayınız.

Havlu ile kurulayınız.

NOT:

Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bu maskeyi günde 1 kere uygulayınız.

Maske, temiz cilde uygulanmalıdır. Cildinizi temizledikten sonra maskeyi uygulayınız.

Salatalık suyunu elde ettikten sonra buz dolabında dondurularakta cildinize uygulayabilirsiniz.

%90’ı sudan oluşan salatalık, sarkmaya meyilli cilttler için harika bir bitkidir. Cildi sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır.

Yanak ve yüz sarkmaları ileriki yaşlarda, özellikle 35 yaşından sonra kadınların korkulu rüyası haline gelmektedir. Yaşlanma ile birlikte ciltte kalojen doku azalır ve bunun sonucunda ciltte sarkmalar meydana gelmektedir. Evde kolaylıkla yapılabilen maskeler ile bu sorunları geciktirebilirsiniz. Geciktirebilirsiniz, çünkü herşeyin bir ömrü vardır. Cilt yapısında bulunan hücrelerimizinde bir ömrü vardır. Zamanla ölen hücreler, ciltte kötü görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Cildimizde bulunan hücreleri besleyerek daha sağlıklı görünüm elde edebiliriz. Yüz ve yanak sarkmasının yaş ile ilgisi olduğu gibi bazı nedenlerde cilt sarkmasına neden olmaktadır. Bunlar;

Yüz ifadeleri; yüz ifadeleri, yapılan hareketin sürekli yapılması nedeniyle kasların gevşemesine neden olmakta, böylelikle yüz sarkmalarına zemin hazırlamaktadır.

Ani kilo alıp verme; kilo ile dolgunlaşan yanaklar, kilo verildiğinde yerçekimine karşı duyarlı hale gelerek aşağı sarkmasına neden olmaktadır.

Yatma pozisyonu; yüze yapılan baskı (yüz üstü yatma) cilde yük binmesine neden olur. Uygunsuz yatış pozisyonu, cildimizdeki en hassas yerlerden biri olan yüzde, yanak kasları gevşeyerek sarkmasına neden olmaktadır.

Uykusuzluk

Şeker kullanımı; cildin ve vücudun en büyük düşmanı şekerdir. Hücrelerin yenilenmesini geciktirir. Ciltteki dokuları yumuşatır. Böylelikle cilt sarkmasına neden olurlar.

Vitamin ve mineral eksikliği

Telefon veya tablet kullanımı; sürekli olarak telefon ve tablet kullanan kişilerde aşağı yönlü duruş şekli yerçekimine destek vererek cilt sarkmalarını tetiklemektedir.

Güneş ışınları; güneşten gelen zararlı ışınlar, yüzdeki hücrelere zarar verir. Bu da daha çabuk yaşlanmaya neden olabilmekte ve cilt sarkmalarını hızlandırmaktadır.

Sigara kullanımı; sigaranın zararları cilt üzerinde kendini göstermektedir. Daha çabuk yaşlanan bir cildin oluşmasına neden olmaktadır. Böylelikle yüz sarkmaları, cilt üzerinde kendini daha erken yaşlarda göstermektedir.

Stres, üzüntü ve depresyon; vücutta yıkıma sebep olan durumlardır. Daha çabuk yaşlanmanıza neden olur ve ciltteki dokuların hızlıca yaşlanmasını sağlayarak cilt üzerinde sarkmaların daha hızlı gelişmesini sağlar.

Bunlara dikkat ederek cilt sarkmalarının önüne geçilebilmektedir.

Paylaş

Yorumlar