Cilt Rengini Ayarlayan Nane Kürü

0

Nane ile cilt bakımı, nane ile yapılabilen cilt maskeleri

Bakımlı olmak için onca kozmetik ürününe para dökmeye gerek yok. Artık kadınların çoğu da bunun farkına varmış, doğal ve evinde bulunan ürünler ile bakımlı olmayı tercih ediyor.  Sizde hala doğal maske denemiş, nasıl olacak diyorsanız; tarif karşınızda! İstikrarlı bir şekilde denemeye devam edin ve sonuçları bizimle paylaşın.

Gerekli Malzemeler:

2 Yemek Kaşığı Kuru Nane

1 Tatlı Kaşığı Salatalık Suyu

5 Dal Maydanoz

100 ml Saf Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Suyu kaynatınız. Kaynamış su içine kuru naneyi ekleyerek demlemeye bırakınız. ( Ağzı kapalı şekilde demlendiriniz) Başka bir kap içinde maydanozu bir kaç parçaya bölüp 5 dakika kadar kaynatınız. ( Maydanozların kaynayacağı kadar su kullanmanız yeterlidir, çok fazla doldurmayınız. ) Sonra ocağın altını kapatıp soğumaya bırakınız. Demlemeye bırakılan nane ve maydanoz ılıdıktan sonra içine salatalık suyu ekleyiniz. Karışımı ağzı kapalı bir şişeye koyup iyice çalkalayınız. Karışımdan bir miktar alarak cildinizin her yerine pamuk yardımı ile sürünüz.

NOT: Her sabah cildinize masaj yaparak uygulama yapınız. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra yıkamaya gerek yoktur. Şayet rahatsızlık duyarsanız, maskeyi, ( cilt tarafından emilimi sağlaması açısından ) 1-2 saat bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Maskemizi biz kuru nane ile yaptık. İsterseniz taze nane de kullanarak yapabilirsiniz. Cilt rengini dengeleyen bu maske ile cildiniz yenilenecektir. Cilt üzerinde birçok fayda sağlayan bu maskenin başlıca başka faydaları da şunlardır: İçeriğindeki C vitamini sayesinde ince çizgilerin neden olduğu kırışıklıklar ortadan kaybolacaktır. Cilt üzerinde lekelerin görünümünü hafifletip zamanla yok edecektir. Ciltte kalojen üretimini artırarak cildin elastikiyetini artırır. Cildi yenileme özelliği bulunduğundan cilt üzerinde bulunan yaraları daha hızlı iyileştirecektir. Göz çevresinde yorgunluğa karşı oluşan morlukların görünümünü hafifletir. Akne, sivilce, siyah nokta gibi cilt enfeksiyonlarını en aza indirir. Cilt üzerinde pH dengesini sağlayarak özellikle yağlı ciltlere mucize etkiler yapmaktadır. Bakımlı olmak için onca kozmetik ürününe para dökmeye gerek yok. Artık kadınların çoğu da bunun farkına varmış, doğal ve evinde bulunan ürünler ile bakımlı olmayı tercih ediyor.  Sizde hala doğal maske denemiş, nasıl olacak diyorsanız; tarif karşınızda! İstikrarlı bir şekilde denemeye devam edin ve sonuçları bizimle paylaşın. Sevgilerimle…

Paylaş

Yorumlar