Çiller ve Lekeler İçin Karbonat Maskesi

0

Yüz ve deri üzerinde oluşan çil, doğum lekesi ve güneş lekesi gibi lekeler hormonlardan dolayı olabildiği gibi dış etkenlerden dolayı meydana gelmektedir. Kainatın mucizevi ürünleri olan bitkiler sayesinde bu türlü lekelerden kurtulmanız artık mümkün.

Gerekli Malzemeler:

1 Çay Kaşığı Karbonat

1 Yemek Kaşığı Yoğurt

Hazırlanması ve uygulanması:

Malzemeleri cam bir kase içine koyarak iyice karıştırınız. Karışımı cildinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürünüz. 30 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile ovalayarak maskeyi yüzünüzden çıkartınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Cillteki çillerin rengini açarak renk tonunun eşitlenmesine katkı sağlayan bu maskeyi düzenli aralıklarla haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Bu yöntem ayrıca ciltte bulunan lekelerin giderilmesinde de etkilidir. Çiller, bir çok insanında görülen cilt sorunlarının başında gelmektedir. Güneşe maruz kalınan ciltte çiller, daha çok belirgin hale geli ve bu durum kış aylarında hafiflemektedir. Sebebi ise güneşten gelen UV ışınlarına karşı, cildin melanin adı verilen pigmenti daha da fazla üretmesinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca çillerin oluşmasının bir başka sebebi ise; genetik faktörlerden kaynaklıdır. Güneşin zararlı etkilerinden kurtulmak için dışarı çıkacağınız zaman cildinize güneş koruyucu krem sürmeyi unutmayınız. Cildinize maske uygulaması yapmadan önce maskeyi öncelikle elinizin üzerine sürünüz. Maskenin kurumasını bekleyiniz. Ciltte herhangi bir alerejik reaksiyon ( yanma, kaşıntı, kızarma ) vermiyorsa maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz. Şayet aksi bir durum söz konusu ise maskeyi yüzünüzde bir daha uygulayamayınız. Ciltteki çiller ikiye ayrılır; biri çocukluk döneminde oluşan diğeri ise yetişkinlik döneminde ortaya çıkan çillerdir. Çocukluk dönemindeki çiller, ergenlik döneminde kaybolmaya meyillidirler. Ancak yetişkinlik döneminde meydana gelen çilleri kaybetmek o kadar kolay değildir. Sizler için sunduğumuz maskeler cildinizde etkilerini hemen göstermeseler bile mutlaka işe yarayacaktır. Şayet doğal yöntem ile denediniz hala sonuç yok o zaman (cildinizdeki çillerden çok rahatsızlık duyuyorsanız) bir dermatoloğa görünmenizde fayda vardır.

Paylaş

Yorumlar