Cenabı Peygamberi Rüyada Görmek İçin Ne Yapmalı

0

Hz. Muhammed Peygamberi rüyada bir defa görmek yüz sene nafile ibadet yapmaktan daha tesirlidir. Yani yüz sene nafile ibadet yapan kimse o kadar sevap kazanamaz. Allah Teala cümlemizi muvaffak etsin. Amin..

 

Cenab-ı Peygamberi Rüyada Görmek İçin Ne Yapmalı

Büyük veli Hacı Osman Efendi Hazretleri diyor ki:

Hz.  Muhammed Peygamber (Sallallahu aleyhi ve âlihi ve sellem) en kolay şekilde rüyada Görebilmek için, yatsıdan evvel abdest alınarak namaz kalmaya başlanır. Her rekatta zammı sure olarak üçer defa ihlas süresini okunur, iki rekatta bir selam verilir. Yatsı ezanına kadar böyle devam edilir. Yatsı ezanı okununca camiye gidilir. Cemaatla namaz kılındıktan sonra vitir namazını ev evde kılar. Eve gelindiğinde iki rekat daha Sure-i İhlas ile namaz kılınır. Bundan sonra vitir namazı kılınır. Ondan sonra: “Ya Rabbi!  Hz. Muhammed Peygamber (s.a.v)  istediğimden daha alá bana göster” diye dua edilir. Böylece tarif edildiği şekilde yapılırsa,  Hz. Muhammed Peygamber (s.a.v)’le sabaha kadar görüşür.”

 

Hz. Muhammed (s.a.v) rüyada görmenin fazileti

Hadis-i şeriflerde şöyle nakledilir:
“Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Ben her sürette görünürüm.” (Deylemi)

“Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü şeytan benim şeklime giremez. Ebu Bekri Sıddıkı gören de, gerçekten onu görmüştür. Şeytan onun da suretine giremez.” (Hatib)

“Beni rüyada gören, uyanıkken görmüş gibidir.” (İbni Mace)

“Beni rüyada gören, Cehenneme girmez.” (İbni Asakir)

 

 

 

 

Paylaş

Yorumlar