Burun Bölgesindeki Gözenekleri Sıkılaştıran Maske

0

Burun Bölgesindeki Gözenekleri Sıkılaştıran Maske

burun Bölgesindeki  gözenekler, yağ ve kiri bünyesinde barındırır. Bu sebeple, bu bölgede siyah nokta oluşumları daha fazladır. Gözenekleri sıkılaştıran bu maskeyi haftada 1 gün düzenli olarak uygulayınız.

Malzemeler:

1 Tane Yumurta

1 Tatlı Kaşığı Bal

1 Yemek Kaşığı Süt

Burun Bölgesindeki Gözenekler Nasıl Kapanır

Hazırlanması ve uygulanması:

burun Bölgesindeki gözenekler için Yumurtayı cam bir kase içine kırarak sarısını beyazından ayırınız. Maskemizde yumurta beyazı kullanılacaktır. Yumurtanın sarısını rafa kaldırabilirsiniz. Yumurta akının üzerine süt ve balı ekleyip tahta kaşık ile iyice karıştırınız. Karışımı fırça yardımı ile cildinize sürünüz. Özellikle burun üstü ve kenarlarının her yerine sürünüz. 15-20 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Burun Bölgesindeki açılmış gözenekler, yağ ve kiri bünyesinde barındırır. Bu sebeple, bu bölgede siyah nokta oluşumları daha fazladır. Gözenekleri sıkılaştıran bu maskeyi haftada 1 gün düzenli olarak uygulayınız. Maskeyi cildinize uygulamadan önce yüzünüzü sabunla yıkayınız. Maskeyi isterseniz yüzünüzün her yerine sürebilirsiniz. Burun Bölgesindeki Gözeneklerin en yoğun olduğu bölgeler, burun ve çenedir.

Burun bölgesindeki Yağ birikimi ve siyah nokta en çok bu bölgelerde olur. Cildinizin derin nefes alması için gözenek temizleyen ve siyah nokta oluşumlarını yok eden maskeleri mutlaka uygulayınız. Cildiniz aşırı yağlı ise burun ve çene bölgesindeki gözeneklerden kurtulmak için maskenin uygulama sıklığını haftada 2-3 kere olmak üzere artırabilirsiniz. Maskeyi cildinize uygulamadan önce elinizin bilek kısmında küçük bir alerji testi yapınız. Cildiniz maskeye karşı herhangi bir yanma, kaşınma, kızarma …gibi alerjen etki göstermiyorsa yüzünüzde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Domates Maskesi Nasıl Yapılır?

Domates maskesi: Evdeki iki malzeme ile siyah nokta temizleme.  Küçük bir domatesi ortadan kesiyoruz, bir tatlı kaşığı toz şekeri bir tabağa bırakıyoruz, yüzümüzde siyah nokta bulunan bölgeleri önce yarım domatesle ovalanıp siyah noktaların yumuşamasını sağlıyoruz.
Daha sonra domatesi şekere batırıp, şeker hafif eridiğinde, baskı uygulamadan nazikçe bir dakika kadar siyah noktalı bölgeleri ovalıyoruz, beş dakika bekliyoruz, bu kez şekere batırmadan  tekrar ovalıyoruz ve kuruduğunda yıkıyoruz. Akşam uygulanmalı üç gün ara ile uygulanabilir. Siyah noktalar haricinde cilt rengi eşitlenir, cilde güzellik gelir cilt canlanır. Gözenekler sıkılaşır. Domates alerjiniz varsa uygulamayınız.

Kırışıklık ve Sarkmaya Karşı: Salatalık ve Aloe Vera Maskesi

Kırışıklıklara karşı cilt sarkmaları için salatalık kremi tarifi hazırladım sizlere.

Gerekli malzemeler:
Bir küçük boy salatalık,
Bir yemek kaşığı aloe vera jel,
Bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı

Kırışıklık ve Sarkmaya Karşı: Salatalık ve Aloe Vera Maskesi

Küçük boy bir salatalık bir kap içerisine rendelenip, süzgeçten geçirilip, suyunu çıkartın. Bir yemek kaşığı salatalık suyu, bir yemek kaşığı aloevera jel, bir tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı 2 dakika özleşene kadar iyice karıştırılır. Hazırladığımız bu karışımı kapaklı bir cam kaba konup  buzdolabında saklanır (15 gün bozulmaz) Her akşam temiz cilde soğuk olarak masajla uygulanır, sabaha kadar kırışıkları gidermek, cilt sarkmalarını toparlamak, cildi onarmak ve pürüzsüzleştirmek için uyku esnasında çalışır.

Kırışıklık ve Sarkmaya Karşı İçin Salatalık ve Aloe Vera Maskesini uyguladığınız zaman sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkadığınız anda  cilt mükemmel olur, gözenekler kapanır, cilt tonu eşitlenir, düzenli uygulamada günden güne kırışıklar açılır, cilt gerilir ve cilt lekeleri kaybolur. Aloe vera jeli bitkiden alınırsa bir haftada bitirilmeli Üzüm çekirdeği yağı yerine kayısı çekirdeği yağı Nar çekirdeği yağı veya E vitamini kullanılabilir.
Paylaş

Yorumlar