Berat Kandili mesajları! En güzel, anlamlı, resimli berat kandili mesajları

0

Allah Azze ve celle, rivayete göre Kur’an’ın Levh-i Mahfuz’dan dünyaya indirildiği Berat gecesi için Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruyor: “Apaçık Kitaba yemin olsun ki, Biz Kur’an-ı mübarek bir gecede indirdik. Biz, gerçekten uyarıcıyız. O mübarek gecede, her hikmetli iş katımızdan bir emirle ayırt edilir.” (Duhan, 44/1-4) Böyle bir geceyi ganimet bilip dua, zikir ve ibadete yönelerek amel defterini zenginleştirmek, Allah Azze ve celle’nin kulları için bulunmaz bir fırsattır.

Berat Kandili mesajları 2020: İşte en yeni, güzel, resimli Berat Kandili Mesajları

Hayat bu, dağılır, boğulur, yorulur insan. ‘Berat’; temize çıkmak, ferahlayıp kurtulmaktır. Hakikatini algılayamadığımız yükleri al omuzlarımızdan. Sen ruhumuzu feraha çıkar, karanlık perdeleri ‘Berat’ ile kaldır. Hayırlı Kandiller

Berat; temize çıkmak, ferahlayıp kurtulmak demektir. Hakikatini algılayamadığımız yüklerini al omuzlarımızdan Allah’ım.. Sen ruhumuzu feraha çıkar..Karanlık perdeleri “ Berat” ile kaldır.. Berat Kandilimiz mübarek olsun. Dularda buluşmak dileğiyle..

Berat Kandilinin aydınlattığı manevi ortam, bizlere dengeli bir hayat kurma bilinci sağlamakta, kendimizi gözden geçirme ve yenileme imkanı sunmaktadır.”
Tüm dualarınızın kabul olması temennisiyle, Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Bismillâhirrahmanirrahim. Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike.” Yarın gece Berat Kandili Rabbim tüm dualarımızı kabul eylesin inşallah Selam Ve Dua İle

Milletimizin ve İslam aleminin Mübarek Berat gecesini tebrik ediyorum.Berrat gecesi vesilesiyle yaşadığımız bu zorlu sürecin bir an evvel son bulmasını, tüm insanlığın sağlık ve huzura kavuşmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Ya Rabbi, bizleri nur-u yezdân ve nur-u tevhid ile inşa eyle. Necat, ancak senin hidayetin ile mümkün olacaktır. Bizi, bizliğimizden al ve sende ebed eyle. Berat kandilimiz affımıza ve hayrımıza vesile olsun.

Peygamber efendimiz”Allah Teâlâ Şaban’ın on beşinci geresi (Berâet gecesi) tecelli eder ve ana-babaya asi olanlarla Allah’a ortak koşanlar dışında bütün kullarını bağışlar.(Tirmizî,38)Oruçlu olalım. Dua edelim. Musibet üzerimizden kalksın inşallah. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

İlahi rahmetin tecelli ettiği, rızık ve şifa kapılarının açıldığı, sonsuz ikramların bahşedildiği, Ramazan’ı Şerif ayının müjdecisi BERAT KANDİLİMİZ mübarek olsun.

ALLAH’ım!
Azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum,
SEN’den yine SANA ilticâ ediyorum. SEN’in şanın yücedir. SANA yaptığım senayı, SEN’in kendine yaptığın senaya denk bulmuyorum. SANA layık bir surette hamd etmekten acizim (Hâdis-i Şerif) Hayırlı Kandiller

Allah’ım Berat kandili hürmetine bu virüsü ülkemizden tüm dünyadan temizle.Bizleri sana layık kul eyle bizleri affettiğin kulların arasına al tekrar ibadet hanelerimizde doya doya ibadet edebilmeyi ,Kabeyi ziyaret edebilmeyi bizlere nasip et .

“Apaçık olan Kitab’a andolsun ki, biz onu mübârek bir gecede indirdik. Şüphesiz biz insanları uyarmaktayız.”
(Duhan Suresi, 2-3) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Tüm İslam aleminin Berat Kandili mübarek olsun. Şu geçirdiğimiz zor günlerde hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.
Yüce Allah (c.c.) bu mübarek gecenin hürmetine hastalarımıza acil şifalar, milletimize sabır ve devletimize kuvvet ihsan etsin. Bu zor günlerde birlik ve beraberliğimizi artırsın.

Günahların affolunduğu, doğacakların ve öleceklerin listelendiği mübarek gecemizin hayırlar getirmesi dileğiyle. Hayırlı Kandiller.

Allah’ım bize Recep ve Şaban’ı mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır..
Berat Kandili bütün Ümmeti Muhammed’e hayır ve güzellikler getirsin.

Paylaş

Yorumlar