Bacakta Kıl Dönmesi, Batık Lekeleri, Kıl Batıkları İçin Limon Maskesi

0

Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan ve alınan kıllar, bazen kıl dönmesi sonuçları yaratabilir. Kıl dönmesi sorunu, gün içinde kaşıntıya ve kıpkırmızı-lekeli bir cilde sahip olmanıza sebep olabilir. Bu da oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Gerekli Malzemeler:

1 Tane Yumurta

1 Çay Bardağı Toz Şeker

1 Tane Limon

Bebek Pudrası

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle yumurtayı kırınız ve sarısını beyazından ayırınız. Maskemizde yumurtanın beyazı kullanılacaktır. Yumurtanın sarısını rafa kaldırabilirsiniz. Yumurta beyazını bir kaseye alınız ve üzerine toz şekeri ekleyerek kaşık yardımı ile karıştırınız. Karışımı, kıl dönmesi olan bölgelere kese yaparak (ovalayarak) uygulayınız. 10 dakika bekleyiniz. Bolca ılık su ile yıkayınız. Ardından limon suyunu çıkartınız. Kıl dönmesi olan bölgelere limonun suyunu yedirerek sürünüz. Havlu ile kurulayınız. Uygulamanın yapıldığı bölgelere bebek pudrası sürerek işlemi tamamlayınız.

NOT: Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan ve alınan kıllar, bazen kıl dönmesi sonuçları yaratabilir. Kıl dönmesi sorunu, gün içinde kaşıntıya ve kıpkırmızı-lekeli bir cilde sahip olmanıza sebep olabilir. Bu da oldukça can sıkıcı bir durumdur. Sizi bu durumdan kurtaracak ve kıl dönmesi ile başa çıkabilmek için hazırladığımız bu maskeyi, haftada 1 kere düzenli olarak uygulayınız. Problemi kısa sürede çözecektir. Kıl dönmesi, kişinin hayat kalitesini düşürmektedir. Vücudun en çok; Yüz bölgesi Koltukaltı bölgesinde Göbek bölgesinde Kasık bölgesinde Bacaklarda ve kuyruk sokumunda görülmektedir. Kıl dönmesi, ağrı, iltihap ve kist oluşumu gösterebilir. İlerleyen boyutlarda cerrahi müdahale gerektirebilen bir cilt problemi olan kıl batığı için en kısa zamanda doktara görünmenizde fayda vardır. Şayet ilerleyen bir durum yok ise (epilasyon sonrası sürekli oluşan) evinizde doğal tedavi yöntemlerini uygulayarak kıl dönmesi problemini en aza indirebilirsiniz.

Paylaş

Yorumlar