Ayran Detoksu Tarifi (Denemeden Geçmeyin!)

0

Diyet yaparken kilo verme durumu bir zaman sonra durma noktasına gelir. İşte tam da bu noktada ihtiyacınız olan bu detoks, size yardımcı olacaktır. Oldukça basit olan bu detoks ile kilo verme durumu aktif hale gelmektedir ve 1 ayda SADECE 2 günlük uygulanmaktadır.

Gerekli Malzemeler:

8 Yemek Kaşığı Haşlanmamış Nohut

8 Yemek Kaşığı Haşlanmamış Bulgur

8 Yemek Kaşığı Haşlanmamış Yeşil Mercimek

1 Kg Light Yoğurt 1 Litre Arıtılmış Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Nohutu haşlayınız. Yeşil mercimeği ayrı bir kapta haşlayınız. Pişmeye yakın bir zamanda bulgurla birlikte pişiriniz. Nohut, bulgur ve yeşil mercimeği soğumaya bırakınız. 1 kilo yoğurdu 1 litre su ile karıştırıp ayran kıvamına getiriniz. Soğuyan malzemeleri ayran ile karıştırınız. Ayran detoksumuz hazırdır, tüketmeye başlayabilirsiniz. Kahvaltı için; 1 Tane Haşlanmış Yumurta 1 Kibrit Kutusu Büyüklüğünde Beyaz Peynir 1 Tane Salatalık 1 Tane Domates 2 Tane Yeşil Zeytin 1 Dilim Tam Buğday ya da Kepekli Ekmek.

NOT: Diyet yaparken kilo verme durumu bir zaman sonra durma noktasına gelir. İşte tam da bu noktada ihtiyacınız olan bu detoks, size yardımcı olacaktır. Oldukça basit olan bu detoks ile kilo verme durumu aktif hale gelmektedir ve 1 ayda SADECE 2 günlük uygulanmaktadır. Her ay düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Detoksu uygulamaya geçmeden önce her sabah saat 10:00’da kahvaltınızı yapınız. Ardından 2 saatte bir (12:00-14:00-16:00-18:00-20:00-22:00 saatlerinde) 1 kase (2-3 kepçe) olmak üzere hazırladığımız ayran detoksunu tüketiniz.

Bakliyatları haşlarken göz kararı su kullanılmaktadır. Malzeme içeriğindeki su, ayran yapmak içindir. Hazırlanan dedokstaki malzelemer 2 günlük olarak hazırlanmaktadır. Arta kalanı ertesi gün kullanmak için buzdolabında saklayınız. Light yoğurt tüketimi yerine ev yoğurdu kullanabilirsiniz. Ancak ev yoğurdunu yaparken, sütteki kaymağın birçoğunu mutlaka ayırınız. Bu detoksu yaparken kesinlikle tuz ve çay kullanmayınız. Tamamen yasaktır. Çünkü tuz ve çay, vücutta su atımını durdurur. Detoksumuzun amacı ödemi ve toksinleri atmaktır. Tuz ve çayın yanında, meyve tüketimi de yasaktır. Ancak sabah kahvaltısında ve gün içerisinde toplam 3 kere sadece yeşil çay tüketebilirsiniz. Detoksu tatlandırmak amaçlı sevdiğiniz baharatlardan ekleme yapabilirsiniz. Kilo vermede, su tüketiminin ve egzersizlerin önemi büyüktür. Günlük tüketmeniz gereken suyu mutlaka tüketiniz. (En az 2 litre) En az 45 dakikalık yürüyüş ve egzersiz yapmayı ihmal etmeyiniz.

Çünkü hareket kan dolaşımın artmasına ve dolayısıyla metabolizmanın çalışmasını sağlar. Böylelikle kilo vermeniz daha hızlı olur. Her metabolizma birbirinden farklıdır. Şayet 2 günlük uygulama ile kilo veremediyseniz bir sonraki ay için 3 günlük olarak uygulayabilirsiniz. 3 günlük uygulanırken de araya bir gün koymanız gerekecektir. Yani bir gün yapıp diğer gün yapmayacaksınız. Uygulandığında 1500 gram-2000 gram arası kilo verilmektedir. Emziren annelerin kullanması uygun değildir. Çünkü ayran detoksumuz toksin atıcı olduğundan, anne sütüne bu maddeler geçebilir. Belirli bir hastalığa sahip kişilerin daha dikkatli bir şekilde kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Unutulmamalıdır ki bu detoks, diyet tarifi değildir. Sağlıklı beslenme düzenine sahip kişilerde, kilo verme güçlüğü yaşandığı durumlarda uygulanır. Lütfen tarife birebir sadık kalınız. Detoksun uygulama süresini belirttiğimiz süreden fazla yapmayınız. heartBol eksiler diliyorum. Yorum kısmına sonuçlarınızı bekliyorum…

Paylaş

Yorumlar