Ayak Mantarına Karşı Çay Ağacı Yağı ile Çözüm

0

Ciltte bulunan mantarlar oldukça inatçıdır. Bu mantarları geçirmek için birçok uğraşlar verilmektedir. Ancak ne yazıkki istenilen bakım ve temizlik olmadığı sürece bu mantarların çıkması olası bir durumdur. Çay ağacını bir çok maske çeşidinde kullanmaktayız. Ancak kozmetikte bu kadar çok kullanılmasının nedeni hem antioksidan hem de antibakteriyel özellik göstermesinden kaynaklıdır ve mantar tedavisinde oldukça başarılıdır.

Gerekli Malzemeler:

5-6 Damla Çay Ağacı Yağı

3 Litre Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Ayaklarınızın girebileceği bir leğenin içesindeki suya, belirtilen miktarda çay ağacı yağını damlatınız. Ayaklarınızı leğenin içindeki suda 30 dakika bekletiniz. Ayaklarınızı sudan çıkartınız ve 20 dakika kadar kendiliğinden kurumasını bekleyiniz. Süre sonunda ayaklarınızda kurumayan yer var ise havlu ile kurulayınız. Çünkü ıslak bölgede mantar oluşumu daha kolaydır.

NOT: Ciltte bulunan mantarlar oldukça inatçıdır. Bu mantarları geçirmek için birçok uğraşlar verilmektedir. Ancak ne yazıkki istenilen bakım ve temizlik olmadığı sürece bu mantarların çıkması olası bir durumdur. Çay ağacını bir çok maske çeşidinde kullanmaktayız. Ancak kozmetikte bu kadar çok kullanılmasının nedeni hem antioksidan hem de antibakteriyel özellik göstermesinden kaynaklıdır ve mantar tedavisinde oldukça başarılıdır. Hazırladığımız bu yöntemi mantar geçene kadar günde 1-2 defa ( sabah-akşam) yapınız. Ayak mantarı, her zaman deride kendini göstermez.

Daha çok tırnaklar üzerinde kendisini gösterir. Morarmış tırnaklarınız var ise çay ağacı yağı ile hem doğal hem de çok para harcamadan problemin çözümüne kavuşmuş olursunuz. Çünkü çay ağacı yağı, mantar semptomlarını hafifletir ve düzenli kullanım ile sorunu tamamen ortadan kaldırır. Bu yöntemin dışında sadece çay ağacı yağını mantarlı bölgeye sabah ve akşam olmak üzere uygulayabilrsiniz. Ancak uygulama yapmadan önce ayaklarınızı yıkayınız ve çay ağacı yağını mantarlı bölgelere sürdükten sonra ayaklarınızı açık tutunuz. Ayak tırnaklarınızda mantar problemi var ise tırnaklarda ölü hücre oluşumunu engellemek amaçlı haftada 1-2 kere mutlaka törpüleme işlemi de yapınız. Doktorunuzun önerdiği tedavi yönteminin yanında bu uygulamayı da yapabilirsiniz. Satın aldığınız çay ağacının organik olmasına ve içeriğinin yüzde yüz çay ağacından oluşmuş olmasına dikkat ediniz.

Paylaş

Yorumlar