Aşırı Cilt Yağlanmasına Karşı Havuç-Patates Maskesi

0

Aşırı yağlı olan ciltlerde yağ oranını dengeleyen, göz altı morluklarını gideren ve cildin daha sağlıklı görünmesine katkı sağlayan bu maskeyi haftada 2 kere uygulayınız. Düzenli kullanım şarttır. Doğal maskelerden verim alabilmek için sabırla uyguladığınız bir maskeyi mutlaka devam etmeniz gereklidir.

Gerekli Malzemeler:

1 Yemek Kaşığı Rendelenmiş Havuç

1 Yemek Kaşığı Rendelenmiş Patates

1 Yemek Kaşığı Un

Hazırlanması ve uygulanması:

Orta boy havuç ve patatesleri rendeden geçiriniz. Rendelenmiş havuç ve patatesin üzerine un ekleyiniz. Maskenin macun kıvamına gelmesi için blenderden geçiriniz. Hazırladığımız maske katı olduysa üzerine göz kararı sıcak su ekleyiniz. Maskenin macun kıvamında olması gereklidir. Maskeyi temiz olan cildinize sürünüz. 20 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile yıkayınız. Kağıt havlu ile kurulayınız.

NOT: Aşırı yağlı olan ciltlerde yağ oranını dengeleyen, göz altı morluklarını gideren ve cildin daha sağlıklı görünmesine katkı sağlayan bu maskeyi haftada 2 kere uygulayınız. Düzenli kullanım şarttır. Doğal maskelerden verim alabilmek için sabırla uyguladığınız bir maskeyi mutlaka devam etmeniz gereklidir. Yağlı ciltlerde yaşlanma problemi ilk olarak kırışıklıkların erken çıkması ile kendisini gösterir. Hazırlanan maskede havuç sayesinde kırışıklık oluşumunu engelleyici vitamin ve mineral bulunmaktadır. E vitamini açısından oldukça zengindir. Bu sayede bu maske ile daha genç bir görünümü elde edebilirsiniz. Maskede kullanılan patatesin de bir çok faydası bulunmaktadır Bunların en başında yüzde bulunan şişlikleri geçirip, göz altında bulunan morlukları geçirmede etkilidir.Diğer faydaları ise; Sivilce ve akneleri geçirir. Cilt lekelerini geçirir. Kırışıklıkların azalmasına etki eder. Cildi tazeler. Kalojen üretimine destek vererek ciltte yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olur. Ciltte yorgunluk ve kötü görüntünün ortadan kaybolmasına yardımcı olur.

Paylaş

Yorumlar