Aloe Vera Jeli İle Kirpik Uzatma Yöntemi

0

Kirpik uzatmak için evde Aloe Vera Jeli İle Yöntemi

 

Gerekli Malzemeler: 1 Tatlı Kaşığı Aloe Vera Jeli Temiz Maskara Fırçası

Hazırlanması ve uygulanması: Maskara fırçasını aloe vera jeline batırınız. Aloe vera jelini kirpiklerinize maskara sürer gibi 1-2 dakika kadar tarayınız. Akşamdan yapıp sabaha kadar bekleyiniz. Soğuk su ile yıkayınız. Havlu ile kurulayınız.

NOT: Evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu maske ile daha uzun kirpikler elde edebilirsiniz. Her gün kullanılması gereklidir. Düzenli olarak aloe vera jeli ile tarama yapıldığında kirpiklerinizdeki uzamayı fark edeceksiniz.

Aloe vera bitkisinde, esansiyel olarak amino asitler vardır. Bu sebeple kirpiklerin hızlı uzamasına katkı sağlar. Ayrıca aloe vera, güçlü nem barındırıcı olarak bilindiğinden kirpiklerde nem kaybını önler ve daha canlı kirpiklere sahip olursunuz.

Kaşlarınıza da uygulama yapabilirsiniz. Yüzünüzü yüz yıkama jeli ya da sabunla yıkadıktan sonra uygulama yapınız.

İçerisine isterseniz E vitamini, zeytinyağı, hint yağı gibi ürünlerde koyabilirsiniz.  Maskara fırçası yok ise pamuk ile de uygulama yapabilirsiniz.

Bazı kişilerde, kirpik uzunluğu; genetiksel kalıtım, hormonal değişimler, sağlıksız beslenme, gözlerde enfeksiyon… gibi sebeplerden dolayı etkilenmektedir. Bu gibi nedenler yok ise yaklaşık olarak 2-6 hafta sonunda sonuçları görebilirsiniz. Aloe vera jeli ile kısa kirpiklerin bir nebze de olsa hasar görmesini engelleyebilir, kirpikleri canlandırabilir ve uzatabiliriz.

Aloe vera jelinin bilinen bir yan etkisi yoktur. ( Ancak hassas ciltler, kullanmadan önce elin bilek kısmında küçük bir alerji testi yapmalıdır. Her bünye farklıdır. Bu sebeple uyarmak istedim. ) Tamamen organik yapıdadır. İçeriğinde bulunan faydalı besinler sayesinde cilt tarafından kolaylıkla emilim sağlamaktadır.

Her insan normalde günde 4 tane kirpik kaybeder. Daha fazla kirpik dökülmesi var ise doktora başvurup tiroid hormonlarınıza baktırınız. Evimizde saksıda yetiştirdiğimiz bir aloe vera bitkisi bizim için yeterli olacaktır. Hem dekoratif olarak kullanıma uygun hem de cilt bakımında bize destek sağlayan bu bitkiyi yetiştirmekte oldukça zevkli. Çünkü 1 yıl içerisinde çok hızı büyüme kaydedip saksısına sığmayabilir. Dolgun ve sağlıklı kaş ve kirpikler, kadınları daha çekici ve güzel görünmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple kaş ve kirpik bakımını da yapmayı ihmal etmeyiniz.

Paylaş

Yorumlar