Alerji Problemine Karşı 2’li Bitkisel Kür Tedavisi

0

Doğanın mücizevi etkilerinden faydalanmayı yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Çünkü bir takım bitkiler ile hastalıkların tedavisi kolaylaşabilir. Bitkilerde bulunan vitamin, mineral ve yağ asitleri sağlık açısından bizlere muhteşem takviyeler yapmaktadır. Sağlıklı yaşam, yaşam kalitenizi yükseltir. Bu yüzden en büyük servetiniz sağlığınızdır.

Malzemeler:

1 Tatlı Kaşığı Isırgan Otu

1 Su Bardağı Arıtılmış Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Suyu, ocakta kaynatınız. Su kaynamaya başladığı anda ısırgan otunu suya ekleyip kaşıkla karıştırınız. 1 dakika kadar kaynatmaya devam ediniz. Ocağın altını kapatıp, ısırgan otu çayının demlenmesini bekleyiniz. Demlenen ısırgan otu çayını süzüp ihtiyaç dahilinde tüketiniz.

NOT: Hazırladığımız çayı, sabah ve akşam aç karnına, yemeklerden 30 dakika önce 1 çay bardağı tüketiniz. Kür 15 gün boyunca uygulanmalıdır. Yılda 3-4 kez yapılması alerjiye karşı direnci artırır. Kullandığınız ısırgan otu taze ya da kurutulmuş olabilir. Isırgan otu seçimi bu kürde önemlidir. Çünkü ısırgan otunun dişisi ve erkeği olmak üzere 2 çeşidi bulunmaktadır. Kürün alerjiye karşı daha etkili olmasını istiyorsanız ısırgan otunun dişisini kullanmanızda fayda vardır. Dişisi ve erkeğini ayırt etmek için ise saplarına dikkat etmek gereklidir. Dişisinin sapı kahverengi, erkeğinin ise yeşildir. Yeşilliği bol olan bir bölgede yaşıyorsanız bunu seçmeniz oldukça kolaydır. Ancak şehir hayatı yaşayanlar, ısırgan otunun dişisini bulmakta sıkıntı çekebilir. Aktardan satın aldığınız ısırgan otu artık şansınıza kalmıştır. Zaten amaç, kürün etkinliğini artırmaktır. Bulabiliyorsanız ısırgan otunun dişisini kullanınız. Belirgin bir hastalık şikayetiniz varsa veya çok hassas bünyeye sahipseniz doktor kontrolünde kullanılması uygundur. Çünkü kanı inceltici etkisi bulunmaktadır. Kan şekeri seviyesi düşüklüğü, trombosit düşüklüğü olanlar bu kürü uygulamamalıdır.

Isırgan otu küründen 1 hafta sonra keçiboynuzu kürüne başlayınız.

Malzemeler:

5-6 Adet Keçiboynuzu

Yarım Litre Arıtılmış Su

Hazırlanması ve uygulanması:

Suyu, küçük bir tencere içine alınız ve ocağa koyarak kaynatmaya başlayınız. Ardından keçiboynuzlarını soğuk suda yıkayıp bir kaç parçaya bölerek kaynayan suyun içine atınız. Ocağın altını kısarak 5-10 dakika kaynatınız. Kaynama süresi bitince ılımaya bırakınız. Ilık olan kürü süzünüz. Cam bir şişeye koyarak ihtiyaç dahilinde tüketiniz.

NOT: 15 gün boyunca, yılda 3-4 kez tekrarlanması uygun olan bu kürü, sabah ve akşam, günde 2 kere 1 çay bardağı olacak şekilde aç karnına tüketiniz. Hazırladığımız kür fazlaca artacaktır. En fazla 3 gün dolapta saklanabilir. 3 günden sonra yeniden taze olarak hazırlamanız gereklidir. Kaçiboynuzu kürü, bağışıklık sistemini güçlendirir. Antibakteriyel ve antialerjik yapısıyla alerjik belirtilerin ortadan kalkmasını sağlar. Alerji, bir maddeye karşı vücudun hassasiyet göstermesidir. Bu hassasiyet durumlarında vücutta bazı değişimler gözlenmektedir. En sık görülen alerji çeşitleri araşında kaşıntı, nefes darlığı, hırıltılı nefes alıp verme, deri döküntüleri, vücudun değişik bölgelerinde kabarma şeklindedir. Alerjik reaksiyonlar, kişiden kişiye göre değişir. Çünkü vücudu koruyan bağışıklık sisteminin, kişiler arasında farklılık göstermesinden kaynaklanır. Alerji probleminiz var ise öncelikli olarak doktora görününüz ve belirli testler yaptırınız. Bu testler sonucunda ömür boyu kullanmanız gereken ilaçlarınız olabilir. Yukarıda tarifi verilen bitkisel kürü rahatlıkla deneyebilirsiniz. Çünkü hem yapımı kolay hem de alerjiye karşı etkilerinin yanında başka faydalarda sağlamaktadır. Bunlar:

Isırgan otunun faydaları;

Isırgan otu, akciğer kanserini önler.

Akciğer kanserine yeni yakalanan kişilerde de iyileştirici etki gösterir.

Şeker hastalığına karşı korur.

Romatizmal hastalıklar için ödem atıcıdır.

Saçlarda kepeği önler.

Kanı temizler.

Kıl dönmesini engeller.

Keçiboynuzunun faydaları;

Vücutta kolesterolü düzenler.

Kan yapıcıdır. Kemikleri güçlendirir.

Beyin gelişimine katkı sağlayarak zekayı kuvvetlendirir.

İçeriğindeki polifenol ve antioksidan özelliği ile kanser düşmanı bir besindir.

Kanı temizler.

Vücutta iltihap ve enfeksiyon var ise vücuttan kısa sürede atılmasını sağlar.

İyileşme sürecini hızlandırır. ​​

Doğanın mücizevi etkilerinden faydalanmayı yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Çünkü bir takım bitkiler ile hastalıkların tedavisi kolaylaşabilir. Bitkilerde bulunan vitamin, mineral ve yağ asitleri sağlık açısından bizlere muhteşem takviyeler yapmaktadır. Sağlıklı yaşam, yaşam kalitenizi yükseltir. Bu yüzden en büyük servetiniz sağlığınızdır. Sağlıklı yaşamaya dikkat ederek mutlu, güzel günler görmeniz dileğiyle!.

Paylaş

Yorumlar