30 Yaş Sonrası İçin Yaşlanma Karşıtı Maske

0

Ciltte kırışıklık oluşumlarını ve cilt sarkmalarını engelleyen bu maskeyi düzenli olarak haftada 3 kere cildinize uygulayınız. Maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinizi sabunla iyice temizleyiniz. Soğan suyunda bol miktarda kükürt, magnezyum, potasyum, kalsiyum, sodyum, iyot, fosfor minerali ile A, B, C ve E vitamini bulunmaktadır.

Gerekli Malzemeler:

1 Yemek Kaşığı Kuru Soğan Suyu

1 Yemek Kaşığı Limon Suyu

Pamuk

Hazırlanması ve uygulanması:

Öncelikle soğan suyunu elde etmeniz gerekecektir. Bir tane soğanın kabuğunu soyunuz ve rondodan geçiriniz. Ardından süzgeç yardımı ile soğanı süzerek soğan suyunu elde ediniz. (Soğan suyunu katı meyve sıkacağından da elde edebilirsiniz) Limon suyunun taze olarak sıkılması gereklidir. Yeterli miktarda limon suyu elde etmek için limonu sıkınız. Birer yemek kaşığı ölçeğinde limon suyu ve soğan suyunu küçük cam bir kase içinde bir araya getiriniz. Karışımı tahta kaşık ile iyice karıştırınız. Karışıma pamuğu batırıp tüm yüzünüze uygulama yapınız. 10-15 dakika bekleyiniz. Bolca soğuk su ile yüzünüzü yıkayınız. Havlu ile kurulayınız. Kullandığınız bir nemlendiriciyi cildinize sürünüz.

NOT: Ciltte kırışıklık oluşumlarını ve cilt sarkmalarını engelleyen bu maskeyi düzenli olarak haftada 3 kere cildinize uygulayınız. Maskeyi cildinize uygulamadan önce cildinizi sabunla iyice temizleyiniz. Soğan suyunda bol miktarda kükürt, magnezyum, potasyum, kalsiyum, sodyum, iyot, fosfor minerali ile A, B, C ve E vitamini bulunmaktadır. Ayrıca quercetin gibi çok güçlü bir antioksidan, antibakteriyel, antiseptik ve antienflamatuvar içeriğine sahiptir. Tüm bu özellikler, enfeksiyona neden olan bakterilerin oluşmasına izin vermez. Bu sebeple cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlarken aynı zamanda ciltte sivilce oluşumlarına engeller. Güçlü antioksidanlar ve serbest radikaller sayesinde de yaşlanma sürecini yavaşlatmaktadır.

Limonla birleşen bu maske, cilt lekelerine de iyi gelmektedir. Limonun cilt üzeride renk açıcı özelliği bulunmaktadır. Soğan suyu da ciltte sivilce ve yara izleri oluşumlarına izin vermeyerek zamanla cilt tonunda eşitlenme söz konusudur. Limon ve soğan suyu, bol miktarda C vitamini barındırmaktadır. Işıltılı bir cilde sahip olmak istiyorsanız ve 30 yaş üzerinde iseniz mutlaka bu maskeyi deneyiniz. Maskeyi yüzünüzde denemeden önce mutlaka elinizin bilek bölgesinde küçük bir alerji testi yapınız. Yanma, kaşıntı ve kızarma gözlenmiyorsa maskeyi cildinizde gönül rahatlığı içinde uygulayabilirsiniz

Paylaş

Yorumlar